IT : Information Technology

 
فناوری دیجیتال
نویسنده : P.N - ساعت ۱۱:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٧/۱٩
 

روبات تک‌چرخ زن!

فلسفه وجودی بسیاری از روبات‌ها مشخص است و می‌توان منتظر ورود آنها به‌ زندگی روزمره شد، اما فلسفه وجودی برخی دیگر چندان روشن نیست! مثلا همین روبات ژاپنی به‌نام دختر موراتا که روی یک تک‌چرخ حرکت می‌کند. شاید هدف از تولید این روبات، تنها نمایش توانایی پاهای این روبات برای چرخ‌سواری باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

آیپادخوان‌حرفه‌ای!

اگر به‌دنبال ویدئوهای گروه‌های محبوب خود بگردید، قطعا ویدئوهای زیادی از اجراهای زنده می‌یابید که تصویر فوق‌العاده‌ای دارند ولی صدای آنها مناسب نیست. برای بهتر شدن کیفیت صدا این میکروفن که مایکی نام گرفته و کیفیت استریو دارد، برای آیپاد طراحی شده است. قیمت این میکروفن فوق‌العاده 80 دلار است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

امپ‌های دیجیتال

به‌نظر می‌رسد نسل جدید آمپلی‌فایرها در راه باشد، دانیل دی‌آگوستینو، یکی از موسسان شرکت Krell که ید طولایی در تولید آمپ‌ها دارد، با استفاده از فناوری دیجیتال، آمپی به‌اندازه یک کف دست ساخته‌ که می‌تواند 300وات خروجی واقعی صدا داشته باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

نسل جدید تلویزیون‌ها

شرکت Bose Technology، سراغ تلویزیون‌های سه‌بعدی HDTV 42 اینچی رفته که قابلیت خروجی صدای 1/5 دارند، اما این تلویزیون‌ها هیچ بلندگویی نداشته و صدا مستقیما از صفحه‌ تلویزیون پخش می‌شود. این موضوع کمی عجیب به‌نظر می‌رسد ولی فناوری هوشمندانه آنها و همچنین کنترل از راه‌دور با قابلیت لمسی از ویژگی‌های خوب این تلویزیون‌هاست.

 

 

 

 

 

 

 


 

گالاپاگوس، دشمن اپل

شرکت ژاپنی شارپ رقیب آیپد خود را که تبلتی است به نام گالاپاگوس، معرفی کرد. این دستگاه که نام عجیب و غریبی هم دارد، در دو اندازه 5/5 و 8/10 اینچی عرضه خواهد شد و قرار است برای خواندن متون الکترونیکی، فرمت خودش را ایجاد کند.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

روبات پرنده

گاهی اوقات اتفاقات پس از یک فاجعه به بدی همان اتفاق ناگوار اولیه از راه می‌رسند و دردسرهای بیشتری ایجاد می‌کنند. پروژه سوئیسی EPFL، تولید روباتی است که بتواند در محل حادثه پرواز کند. این روبات به‌عنوان یک شبکه ادهاک کار می‌کند و کسانی که در محل حادثه مشغول کارند، شبکه خواهند داشت.

 

 

 

 

 

 

 

 تبلت بلک‌بری می‌آید

سرانجام سروکله تبلت بلک‌بری پیدا شد. پلی‌بوک از چند جهت رقیب اپل به‌شمار می‌آید، نخست این که هر دو گوشی تلفن همراه می‌فروشند و دوم این‌که قابلیت‌های پلی‌بوک کم از آیپد ندارد.

 

 

 

 

 

 

 نمایش زنده

لایو‌ویو، نمایشگر کوچکی است که مثل ساعت به دست خود می‌بندید و به گوشی آندرویدی خود وصل می‌کنید. این نمایشگر به گوشی وصل می‌شود و همه اتفاقات موجود در گوشی را برایتان توضیح می‌دهد: چه کسی زنگ زده است، چند تا ایمیل دارید و ...؟