IT : Information Technology

 
فناوری دیجیتال
نویسنده : P.N - ساعت ٩:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٧/۱۸
 

 

تولید پوست مصنوعی برای ربات و انسان

محققان دانشگاه استانفورد و برکلی پوست مصنوعی فوق حساس اختراع کرده‌اند که نشستن یک حشره روی آن را حس می‌کند. بعد از تکمیل این تحقیقات، از این پوست برای ربات‌ها و نقاط از دست رفته بدن انسان استفاده خواهد شد تا بیشتر از پوست‌های مصنوعی فعلی، حس واقعی داشته باشند. در حال حاضر این تیم تحقیقاتی در حال انتقال فرمان‌ها از این پوست به مغز هستند.

 

 

 

 

 

 

 


 

خط‌‌کش‌های قرن 21

خط‌کش‌های فعلی در مقایسه با این سیستم اندازه‌گیری الکترونیک کاملا قدیمی و از کار افتاده به‌نظر می‌رسند. مردم معمولا از دست‌هایشان برای اندازه‌گیری استفاده می‌کنند و با کمک این دستگاه می‌توانند اندازه دقیق یک چیز را در‌آورند! کافی است آن جسم را با دست لمس کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

نت‌بوک تبلت‌شو

و حالا دل رقیب خود را برای اپل معرفی می‌کند. دل‌دو (Dell Duo) نت‌بوک/تبلتی است که با یک چرخش ساده از یک حالت به حالت دیگر در می‌آید و یکی از بهترین طراحی‌های سازه‌های دیجیتال است که تا به‌‌حال دیده‌ایم. این تبلت از ویندوز7 استفاده می‌کند و پردازنده دو هسته‌ای آن اینتل اتم است.

 

 

 

 

 

 

 


 

شارژر فوق‌العاده لنووو

خیلی‌ها شاید هوادار هاب‌های یو‌اس‌بی نباشند و حمل‌ونقل یک چیز اضافه‌تر برای‌شان کاملا دشوار باشد. برای همین لنووو راه‌حلی دارد که در عین سادگی فوق‌العاده است. خود شارژر لپ‌تاپ که مثل یک تکه آجر است، می‌تواند یک هاب یو‌اس‌بی باشد.

 

 

 

 

 

 

 


 

خودروی خودشارژ

بزرگ‌ترین مشکل خودروهای الکتریکی دنیا، شارژ آنهاست و برخلاف پرکردن باک بنزین، شارژ آنها ساعت‌ها طول می‌کشد. اما این ماشین از خود جاده برق می‌کشد و به هیچ اتصالی نیاز ندارد. شاید تنها مشکلش این است که برای یک نفر طراحی شده است.

 

 

 

 

 

 


 

ربات جهنده

این ربات کوچک توسط دانشگاه صنعتی توکیو درست شده و نام آن را جهنده هوایی گذاشته‌اند. این ربات 4 پا و 4 چرخ دارد که می‌تواند از طریق آنها، هم راه برود و هم بپرد. از این فناوری احتمالا برای نقاط صعب‌العبور استفاده خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

ربات دستیار

ربات

PR2 بیش از یک سال تحت تحقیق و توسعه بوده و اکنون این ربات 400هزار دلاری می‌تواند برایتان نوشیدنی سرو کند، در استخر با کودکان‌تان بازی کند و دستیار شخصی‌تان باشد.  توانایی محاسبه دستیار گران‌قیمت شما از  8 سرور و 24گیگابایت رم و 2 ترابایت دیسک سخت تامین می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

ویدئوپروژکتور برای موبایل

گوشی‌های موبایل امروزه قابلیت‌های زیادی دارند، از اتصال پرسرعت

3G گرفته تا فیلمبرداری با کیفیت HD. ولی پروژکتورها همواره در این گوشی‌ها به‌عنوان فناوری بعدی نام برده‌ شده‌اند. با تولید این پروژکتور بسیار کوچک، احتمالا از سال آینده با گوشی‌هایی برای مدیران روبه‌روخواهیم شد که برای نمایش اسلایدها به چیز دیگری نیاز ندارند.